Thursday, August 13, 2020
ripost.news

МАКЕДОНИЈА

Пендаровски пресече: Ќе додели мандат за Влада

Претседателот Стево Пендаровски пресече до петок ќе го додели мандатот за составуавње на Влада, независно од ставот на претседавачот и поранешне претседастел  на парламентот...

ГЛОБАЛ

Македонски државјанин тешко повреден во сообраќајка кај Саранда

Македонски државјанин тешко е повреден во сообраќајна несреќа, што се случила во близина на албанскиот приморски град Саранда, јави телевизија Ора њуз. Од се уште...

Катастрофата во Бејрут зад себе остави пустош, загинати, многу повредени и...

Во експлозијата во Бејрут, за која се уште не е позната причината, загинале најмалку десет лица. Директорот на либанскиот Црвен Крст, Жорж Кетанех изјави...

НЕВАДА: Заврши најлудиот фестивал на светот (ВИДЕО)

Во пустината Блек Рок од 25 август до 2 септември се одржа најлудиот фестивал на светот „Burning Man“, каде дефилираа уметници и чудаци ,...

НАЈНОВО

ФУДБАЛ

РАКОМЕТ

ДРУГИ СПОРТОВИ