АМАЛ ГИ КРАДЕШЕ ПОГЛЕДИТЕ: Најубавите фустани на AFI Life Achievement Award (ФОТО)

503

Церемонијата на традиционалното доделување на Наградата за животно дело AFI Life Achievement Award од Американскиот филмски институт се случи синоќа.

Гдинава  57-годишниот глумец, сценарист, режисер и продуцент, Џорџ Клуни се закити со оваа статуетка за неговиот придонес во збогатување на американската култура.

На манифестацијата тој се појави со својата сопруга,Амал Клуни која секогаш со својиот преубав изглед знае да го привлече вниманието.

Амал за овој свечен момент одбра светло розова креација на „Прада“.

НА 46. доделување на ова награда во Лос Ангелес, Џорџ добил уште едно признание од струката, но се чини дека многу повеќе го допрело признанието кое му го дала убавата Амал. Нејзиниот говор толку многу го погодил што се расплакал, пред сите.

Во продолжение погледнете го изборорт на анјдобро облечени на AFI Life Achievement Award.