Бил Гејтс на часови за тенис кај Федерер (ВИДЕО)

84

Со цел да се се соберат парични средства за загрозените дечиња во Африка Фондацијата на Роџер Федерер, во Сан Хосе,  направи спектакл за паметење.

На тенискиот терен се појави  и Бил Гејтс, кој претходно имаше часови со славниот тенисер.

Федерер успеа да ја насмее публиката со разните маалски трикови кои беа изведени на теренот.