Голот на Борозан во ТОП 5 (ВИДЕО)

204

Левиот бек на „Вардар“, Вуко Борозан се најде во ТОП 5 изборот на ЕХВ ТВ за најубави голови на последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите.

Црногорскиот репрезентативец на вчерашниот меч со „Висла“ постигна гол кој ЕХФ го смести на четвртото место на листата најубави голови во колото.

Петте најубави погодоци можете да ги погледнете ОВДЕ.