Едно лице заврши во Градска: Тепачка во холот на Транспортен Центар- Скопје

341
policija

Синоќа во 00,15 часот С.С.(60) од Скопје пријавил дека на 23.12.2018 година во 19,00 часот во холот на Транспортен Центар- Скопје, бил физички нападнат од страна на едно лице кое го познавал.

Пријавителот потоа се упатил во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, каде од страна на лекар му биле констатирани телесни повреди.

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.