ЕДНО ЈАЈЦЕ ЈА НАДМИНА ЏЕНЕР: Ова слика е најпопуларна на Инстаграм (ФОТО)

218

Социјалната мрежа Инстаграм од овој понеделник има нова фотографија со најмногу допаѓања. Досега рекордот го држеше Кајли Џенер со 18 милиони лајкови на фотографијата со нејзиното бебе, а новата сензација е обично јајце на бела позадина кое успеа да собере повеќе од 25 милиони допаѓања.

Објавата со јајцето е поставена на 4 јануари на профилот World record egg и преку ноќ стана вирална. Овој „триумф“ на јајцето Џенер не го дочека со скрстени раце. На постот одговори со нова објава, видеоснимка на која крши јајце на улица, а која доби повеќе од 11 милиони лајкови.