Еминем и Бијонсе снимија дует (ВИДЕО)

131
Collage_Eminem_Beyonce

Познатиот рапер Еминем се враќа на сцената со нов сингл „Walk On Water!“ кој настана во соработка со Бијонсе, а за продукцијата беше задолжен легендарниот Рик Рубин, соопшти издавачката куќа „Универзал“.

Овој сингл е најава за долгоочекуваното издание кое доаѓа по повеќе од четири години по претходникот „The Marshall Mathers LP 2“.

Новиот албум се очекува да ја заокружи трилогијата на започнатите изданија „Relapse“ (од 2009) и „Recovery“ (од 2010 година), а исто така ќе се осврне и на политичките теми каде Еминем почна да пишува во осмоминутната „Campaign Speeh“ од 2018 година.