Зак Поусен одбра фотосесија наместо модна ревија (ФОТО/ВИДЕО)

192

Најновата колекција за сезона есен-зима 2018/19 американскиот дизајнер Зак Поусен одлучи да ја прикаже преку фотосесија, наместо стандардно на Њујоршката модна недела.

 

 

 

 

 

 

 

„Направени во рок од два дена, овие фотографии го одбележуваат моето пријателство со Кејти, и нејзината неверојатна способност да покаже различни аспекти од моите колекции, мојата посветеност за охрабрување на жената и приврзаноста и љубовта кон американскиот гламур“, изјави Зак.

Како главна улога во модната прикзана тој ја стави својата пријателка актерката Кејти Холмс која совршено добро се снајде во гламурозниот свет на дизјанерот. Облечена во раскошни креации, дамски фустани и елегантни кроеви, на актерката одлично и прилега улогата на модел.

 

Night! #zacposen #fw18 #nyfw @katieholmes212

A post shared by Zac Posen (@zacposen) on

 

 

 

#katieholmes for #zacposen #fw18 #nyfw

A post shared by Zac Posen (@zacposen) on

 

 

Холмс позираше пред објективот на фотографот Даниел Кинг.

 

 

 

Monday moment! #zacposen #fw18 on the stunning @katieholmes212 #nyfw

A post shared by Zac Posen (@zacposen) on