ЗАЛУТАН КУРШУМ: Стружанец повреден вo дворот од сопствената куќа

416
Pistol

Четириесет и осум годишен жител на село Шум струшко, во дворот од сопствената куќа бил повреден од залутан куршум во пределот на ногата.

Од МВР соопштија дека Д. К. (48) бил пренесен во Медицинскиот центар – Струга, каде е извршена хируршка интервенција, по што е пуштен на домашно лекување.

Увид извршила екипа на Полициската станица -Струга, а се преземаат мерки за расчистување на случајот.