Исчезнат беровчанец пронајден мртов

185

Беровчанецот Б.Б.(75), кој на 10 февруари беше пријавен за исчезнат, вчера во 09,00 часот е пронајден починат на улица „Дамјан Груев” во Берово.

Од МВР соопштија дека е извршен увид на местото на настанот.

Телото на починатиот е  предадено на семејството за погреб.