КАКО ГОЛИ: Плажите оваа година преполни со жени во интересни костими за капење (ФОТО)

4885

Костимите за капење што имаат иста боја како и вашата кожа, обично изгледаат провокативно и збунувачки, но ја истакнуваат и вашата витка линија и смелоста. Токму затоа, ова лето, тие се вистински хит.

Таканаречените „naked“ (голи) бикини, како и вообичаено, се популарни поради светски познатите манекенки кои позираат во нив за на Инстаграм: Бела Хадид, Кортни Кардашијан и други.

Многумина се согласуваат дека сево ова изгледа храбро, но и предизвикувачки.