„Келвин Клајн“ ги покажа новите костими за капење (ФОТО)

524

Брендовите од цел свет се подготвуваат за летната сезона и постојано ги промовираат своите нови колекции костими за капење. Еден од нив е и „Келвин Клајн“.

Познатиот моден бренд на Инстаграм ги објави своите нови парчиња облека со класични дезени, но и, како како што се вели во описот, редизајнирани со модерни уметнички детали.

Меѓу новитетите, има едноделен костим во темно-сина нијанса, како и дводелен, бел, кајшто гаќичките имаат црн појас кај ластикот.