Кире Лазаров откри кога ќе се пензионира! (ВИДЕО)

2408

Македонскиот капитен Кире Лазаров неодамна потпиша договор со екипата на Нант до 2021 година, но тој ќе биде последен во кариерата на легендарниот ракометар.

Лазаров во специјално интервју за „Балкан Хендбол“ вели дека по овој договор ќе стави крај на неговата кариера.

„Ќе се обидам луѓето да ме паметат по добро. Мислам дека овие две години се последни во мојата кариера. А, така се договоривме и со управата кога имавме преговори за новата соработка“, кажа Лазаров.

Исто така, Лазаров кажа дека македонската репрезентација ќе биде силна и по неговото заминување.