Кире Лазаров со порака до Македонците: Останете дома, спаси живот

997

Капитенот на македонската ракометна репрезентација и играч на француски Нант, Кирил Лазаров со порака до Македонците околу проблемот со коронавирусот.

Слушнете каква порака испрати нашиот Кире:

#stayathome #staypositive #respecttherecommendations #patience #supportforeveryone 🙏✌️🏡😷🌍

Posted by Lazarov Kiril – 7 on Wednesday, March 18, 2020