КРВАВА НОЌ ВО СРБИЈА : Тешка сообраќајка на автопатот Нови Сад – Суботица

287

Страшна сообраќајна несреќа се случила синоќа во Србија. Несреќата се случила на автопатот Нови Сад – Суботица, пренесуваат српските медиуми. Во несреќата се судриле два камиони.А како што пренесуваат српските медииуми пожарникарите извлекувале луѓе од камиони.
Здравствената состојбат на возачите засега е непозната. Според очевидци сообраќајот на автопатот се одвива по една лента. Неофицијално камиони кои се судриле превезувале дрва.