КУП МИНИ ЗДОЛНИШТА: Кој беше најдобро облечен на iHeartRadio Music Awards?(ФОТО)

364

Супермоделот Хејли Болдвин го собра вниманието на црвениот тепих на годинешното доделување на наградите IHeartradio Music Awards. Таа се појави во светкав комбинизон, креција на Захир Мурат.

 

Ед Ширан беше прогласен за Најдобар машки изведувач, а неговиот хит „Shape of You“ беше избран за Песна на годината. За Најдобар женски изведувач беше избрана Тејлор Свифт, додека Луис Фонси стана Најдобар латино изведувач.

Џон Бон Џови ја доби посакуваната награда Икона, додека статуетката за Најдобра група отиде кај „Maroon 5“.

И атрактивната Иги Азалеа не остана незабележана со огромниот шлиц на црниот фустан.

 Халси се појави во мини со гол стомак.

Погледнете уште неколку модни изгледи низ галеријата: