ЛАЗАТ МОРНИЦИ: „My Heart Will Go On“ од „Титаник“ во изведба на „2CELLOS“ (ВИДЕО)

349

Дуото „2CELLOS“ секогаш ги одушевуваат своите фанови со маестрални изведби. По 20-годишнината од премиерата на „Титаник“, хрватското дуо сними своја инструментална верзија на мега хитот „My Heart Will Go On“.

Се снимало во студио во Бугарија.