Маж избоден со нож – 39 лица уапсени за обид за убиство во Лондон

356

Британската полиција уапси 39 лица во Лондон осомничени за обид за убиство во западниот дел од градот. Во инцидентот кој се случил ноќва околу 1 часот после полноќ, тешко повреден е 30-годишен маж. Тој бил избоден неколку пати со нож и во моментов се бори за живот, пренесува „Би-Би-Си“.

Осомничените се приведени на сослушување.