Метју Палмер гостин кај претседателот Пендаровски

853

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 29 октомври 2019 година, вторник, во 16:30 часот, во Вила Водно ќе го прими специјалниот претставник на државниот секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер.