Мицкоски: Бензинот поскапе, Заев не задолжува, Добро утро Македонијо

551

Уште еден ден од “животот” на Заев кој станува пекол. Ова го напиша денеска лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, на Фејсбук.

– На почеток на денот, а бензините поскапеле, владата ги задолжува граѓаните за 61 милиони евра, и веројатно ќе посведочиме за уште некој криминално рекетарски скандал. Добро утро Македонијо!, напиша тој барајќи оставка и предвремени избори.