МОДА ВО ПРОЛЕТ: Заборавете на џемпери, извадете ги кошулите и кожните јакни (ФОТО)

337

Пролетта пристигна, па веќе може да размислувате за полесна облека и обувки.

Ставете го во преден план убавите цветни кошули, памучни фустанчиња и блејзери без ракави. Тргнете ги масивните чизми и облечете патки или получизми во ведри бои.

Оваа пролет излезете од темните тонови и разведрете си го животот преку весела облека.

Низ галеријата погледнете неколку предлози на пролетен аутфит.