МОДЕН ХИТ: Едноделни костими за капење за ова лето (ФОТО)

686

Едноделните костими за капење годинава се враќаат на голема врата. Секако, главна причина за тоа се водечките топ модели.

Инстаграм профилите на славните тренд-сетерки се полни со слики од нив токму во едноделни костими. Меѓу најпосетуваните профили се оние на Кендал и Кајли Џенер, Емили Ратајковски и Џиџи Хадид, Искра Лоренс…

Костимите со асиметрични резови се посебно впечатливи. Костим со само една прерамка е ултимативен хит.