МОНСТРУМ ОД ВИРЏИНИЈА: Момче ја убило својата девојка, нејзините родители, на крај пукал кон своите мајка и татко (ВИДЕО)

367

Властите на сојузната американска држава Вирџинија го уапсиле 211-годишниот Дакот Териот осомничен за убиство на родителите и уште три лица во Луизијана.

Во соопштението на полицијата се наведува дека Териот бил уапсен од безбедносните служби во областа на Ричмонд.

Полицајците кои стигнале на местото на пукањето ги затекнале тешко ранети родителите на напаѓачот Кит и Елизабет Териот, кои на полицијата ѝ потврдиле дека на нив пукал нивниот син. Двајцата се префрлени во болница каде починале.

Напаѓачот претходно убил три лица. Жртвите не му биле роднини,. но според пишувањата на медиумите станува збор за девојка и нејзините родители.