МОРНИЦИ ДА ТЕ ПОЛАЗАТ: Таткото на Кејт Спејд починал неколку часа пред нејзиниот погреб

866

Ерл Броснејн (89), таткото на дизајнерката Кејт Спејд, починал неколку часа пред нејзиниот погреб што се одржа вчера во Канзас Сити, јави Би-би-си.

Американската креаторка Кејт Спејд (55), пред две недели изврши самоубиство со бесење, неофицијално поради проблеми во бракот. На погребот присуствуваше и нејзиниот сопруг Енди, како и неговиот брат, познатиот глумец и комичар Дејвид Спејд, Рејчел Броснејн, исто така глумица, и други познати членови на семејството.

Причина за смртта на Броснејн се проблеми со срцето.