НАСИЛСТВО: Ѝ се нафрлил со тупаници на сопругата додека спиела

124
Tupanica

Љубоморен маж во спиење со тупаници ја претепал сопругата, обвинуваќи ја за наводна љубовна врска. Поради сериозноста на повредите, жената побарала медицинска помош.

Како што соопшти МВР утрово во 3:50 часот А.Д.(37) од Скопје, пријавила дека истиот ден 30 минути по полноќ додека спиела во семејниот дом, нејзиниот сопруг А.Д.(41), обвинувајќи ја за наводна љубовна врска се нафрлил врз неа удирајќи ја со тупаници по главата и телото.

Откако жената успеала да се ослободи од сопругот си заминала кај нејзините родители, а потоа и пријавила во полиција. Бидејќи оштетената не се чувствувала добро побарала лекарска помош во Градската општа болница „8 Септември“. Пријавителката посочила дека сопругот и претходно ја малтретирал, но дека истата досега не го пријавувала.