Николоски: Ние сакаме горди Македонци

200

-Не можам да им се изначудам на Заев, Димитров, Шекеринска и кликата околу нив, ни срам ни перде, го направија најголемото национално предавство, барем сега да се скријат, да молчат, а не да се радуваат и гордеат, напиша на својата фејсбук страница носителот на листа во изборната единица 4 на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски.

Со текстот е објавено и видео кое може да го проследите во продолжение.