Ова се цените по кои ќе се точат бензини и дизел неделава

1192

Нов пад на цената на бензините се случи со одлуката на РКЕ.

За 1,5 денари поевтино од ноќеска на полноќ а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за  68,50 денари за литар  додека пак поевтино ќе се точи и ЕУРОСУПЕР БС – 95 за кој е одлучено цената да се намали еден денар и тој дериват да чини 66,50 денари по литар.

Од друга страна цените на дизелот осѕануваат непроменети, а исто така и на екстра лесното масло за домаќинство

Во следните седум дена возачите ќе точат бензини поевтини од денар до денар и пол.