ОРЕОЛ ОД ВЕЃИ: Блогерка наметна нов бизарен тренд на „Инстаграм“

443

Хана Лин е 16-годишна блогерка која сосема случајно наметна нов моден тренд.
Станува збор за споени веѓи кој го крстија ореол, а по кој трендесетерките полудеа.

 

Таа и нејзината пријателка зборувале за веѓи во облик на опашка од риба, па се сетиле да направат нешто полудо од тоа.

Според пишувањата на магазинот „Marie Claire” ова не е најновиот тренд туку шега која блогерката ја измислила за да го зголеми рејтингот на својот профил.
И не се далеку од вистината, таа со оој пост заработи повеќе од 8.000 лајкови и позитивни и негативни коментари.