Пејачката Аријана Гранде конечно ја покажа вистинската коса (ФОТО)

848

Дури и ѕвездите како Ариана Гранде се одмораат од гламурозните изданија.

Пејачката реши да заборави на екстензиите некое време и да и овозможи на нејзината природна коса да се појави на фотографиите на социјалните мрежи . Иако секогаш ја носи со екстензии во долга опашка или подвиткана под периката, Ариана ги ослободи своите непослушни кадрици во природна темно кафеава боја и се пофали на Инстаграм.

Иако има природна фризура, пејачката реши да постигне баланс помеѓу релаксацијата и гламурот, па затоа се надополни во нејзин карактеристичен стил – црн туш и блед кармин.