Пејачот на „One Direction“ ја загуби својата 18-годишна сестра

167

Сестрата на пејачот на славната група „One Direction“ Фелисите Томлинсон ненадејно почина на свој 18 години.

 

 

View this post on Instagram

 

Don’t know why I look so shocked 🖤

A post shared by Félicité Tomlinson (@felicitegrace) on


Станува збор за сестрата на славниот пејач Луис Томлинсон која починала во својот стан во Лондон најверојатно од инфаркт.

Медиумите во Британија објавуваат дека таа е позната инфлуенсерка и сакала да стане дизајнер, а на својот Инстаграм профил ја следеле повеќе од 1.4 милиони луѓе.

 

View this post on Instagram

 

Snow White 🍎

A post shared by Félicité Tomlinson (@felicitegrace) on

Ова е втора трагедија во домот на пејачот откако во 2016 година почина неговата мајка која ја загубила тешката борба со леукемијата.

Би-Би-Си објавува дека полицијата откако влегла во нејзиниот стан повикала и брза помош откако претходно биле информирани дека девојката имала инфаркт.
Полицијата информира дека обдукцијата е во тек, а таа починала на лице место.