Пожар во зграда на „Настел“ кај Педагошки факултет

299
Pozar

Пожар попладнево избувна во зградата во изградба на „Настел“ наспроти Педагошкиот факултет, во скопски Карпош.

Интервенирале повеќе противпожарни екипи и пожарот е изгаснат.

Од градежната компанија велат дека не е предизвикана материјална штета.