Почина познатата холивудска актерка Џули Адамс

356

Џули Адамс, девојката во неволја во филмскиот класик „Суштеството од Сината Лагуна“ (Creature from the Black Lagoon) од 1954. година, почина во 92. година од животот.

Адамс почина рано во неделата во Лос Анџелес, изјави нејзиниот син Мич Дантон.

Важно е да се истакне дека актерката глумеше со Елвис Присли во мјузиклот “Tickle Me” од 1965. година.