ПО МАНТИЛ БЕЗ ГРАДНИК: Ријана ја запали сцената на „Греми“ (ФОТО/ВИДЕО)

288

На синоќешното доделување на „Греми наградите“, пејачката Ријана со својот изглед добро ги расони сите.

Таа најпрво се појави во секси-жежок кафен мантил  од Александар Ваутиер под кој не носеше градник. 

Во овој аутфит се појави првиот пат на сцената кога ѝ ја доделија наградата за соработка со диџеј Калед и Брајсон Тилер за песната „Wild Thoughts“.

 

Loving Ri’s look at the #GRAMMYs ??? How do you like it?!

A post shared by Rihanna Daily (@rihannadaily) on

 

За дополнително да ја вжешти ситуацијата потоа пејачката се пресоблече во розова креација на Адам Селман во која  и беа истакнати облините.

 

????? #GRAMMYs

A post shared by Rihanna Daily (@rihannadaily) on