СЕКС СКАНДАЛ ВО ТУРЦИЈА: Членови на таеквондо репрезентација организирале оргии (ФОТО/+18)

537
Turkey's Nur Tatar fights South Korea's Hwang Kyung-seon (in red) during the gold medal match in women's 67-kg taekwondo competition at the 2012 Summer Olympics, Friday, Aug. 10, 2012, in London. (AP Photo/Ng Han Guan)

Претставници на турскиот таеквондо национален тим предизвикаа секс скандал откако организирале оргија и изложија фотографија на социјалните мрежи.

Петмина членови на репрезентацијата, како што се забележува на фотографијата, се забавувале со единствената девојка, за која тамошните медиуми објавија дека, исто така, е спортист.

Фановите веќе побараа федерацијата да ги казни спортистите за неморално однесување.

На последното Европско првенство турскиот тим го освои второто место и сребрениот медал.