СКОПЈЕ: Пронајдени еден починат и еден труп во распаѓање

371
20150814 Friday 1225 Policija

Едно лице починато и еден труп во распаѓање се пријавени вчера во скопската полиција.

Како што соопшти МВР, В.З.(47) е пронајден мртов од негов роднина на улицата „Фуштанска“. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото е пратено на обдукција.

Во напуштен објект, пак, на улицата „Гвадалахара“ е пронајдено телото на Е.И. (65) од Скопје, во фаза на распаѓање и по наредба на Јавен обвинител е дадено на обдукција.