ХОРОР РЕВИЈА: Кога на модната писта дефилираат „духови“ (ВИДЕО)

666

Модна ревија во Саудиска Арабија привлече огромно внимание откако на интернет се појави видео на кое се гледа дека нема манекенки, а парчињата од колекцијата дефилираат.

Имено, најверојатно инспирирани од неоданешната ревија на „Долче и Габана“ на која со помош на дронови беа прикажани новата колекција на чанти, и овде се обиделе да прикажат облека на истиот начин.

 

Но не се сетиле дека тоа толку изгледа морбидно како да шетаат духови по модната писта. Во оваа земја законски е забрането жените да се разголуваат, па затоа и не е дозволено колекцијата да ја носат жени.

Погледнете го видеото и проценете сами.