Четворица повредени во сообраќајка кај МАНУ

243
Четири лица биле повредени во сообраќајната несреќа што се случи утрово меѓу две возила спроти МАНУ, во Скопје.
Двајца од повредените се пренесени во Ургентниот центар во Клиничкиот центар, а двајца во градската болница „Св. Наум Охридски“.
Во сообраќајната несреќа учествувале два автомобили „ауди“ и „пасат“.