ЧУВАРИ НА МРЕЖАТА: Штербик во најдобрите пет голмани (ВИДЕО)

222

Голманот на Вардар Арпад Штербик повторно се најде во изборот на ЕХФ ТВ меѓу најдобрите пет одбрани во 7. коло од Лигата на шампионите.

„Вардар“ во саботата како гостин го победи „ППД Загреб“ со 29:23, Штербик имаше голема заслуга за овој резултат со 17 одбрани. Две од нив беа во ист напад на хрватскиот првак и не останаа незабележани од ЕХФ.

Петте најдобри одбрани на колото, меѓу нив и на Штербик можете да ги погледнете на следниов ЛИНК.