Шведските фудбалери го срушија студиото (ВИДЕО)

125

Голема беше радоста на шведската фудбалска репрезентација по избореното учество на Мундијалот во Русија што ќе се игра следната година.

Шведска синоќа во Милано одигра 0:0 со Италија во плеј-офот за СП, а по завршувањето на дуелто почна прославата и при тоа настрада мобилното студио на Еуроспорт.

Погледнете: