Wednesday, January 23, 2019
ripost.news

таг: Адидас

„Адидас“ ќе затвора продавници?

Германскиот производител на спортска опрема „Адидас“ очекува затворање на физичките продавници во текот на следните години, во рамки на пренасочување кон интернет продажба, соопшти...

Ѕирнете во плакарот на Кендал Џенер (ФОТО)

За потребите на новата рекламна кампања на спортската компанија „Адидас“, моделот Кендал Џенер позираше пред својот плакар. Огромниот гардаробер преполн со обллека е сместен во...

„Адидас“ направи патики од отпад

Германскиот производител на спортска опрема „Адидас“ стигна до бројката од еден милион продадени патики изработени од рециклирана пластика, којашто во 2017 година беше извадена...

РАСКИНАА ДОГОВОР СО „АДИДАС“: Кој ќе го облекува „Милан“?

Италијанскиот фудбалски клуб „Милан“ и германскиот спортски гигант „Адидас“ по 20 години соработка се согласија на предвремено раскинување на 10-годишниот договор кој го потпишаа...

Која марка ќе ја носат фудбалерите: „Адидас“ ја прекинува соработката со...

По речиси дваесет години се прекинува соработката со компанијата за спортска опрема „Адидас“ и поранешниот европски шампион „Милан“. Ова денеска официјално беше потврдено од...

НАЈНОВО