Friday, February 22, 2019
ripost.news

таг: Александра Велинова

САЕМ НА ВЕНЧАВКИ: Познатите Македонки како дизниеви принцези

Пејачки, актерки, водителки и новинарки, повторно ќе блеснат во совршени крации на 8. Саем на венчавки кој ќе се одржи од 23 до 25...

НЕШТО ЗА ВАШИТЕ НАЈМИЛИ: „Македонска илустрирана енциклопедија за деца“

На полиците од градските книжарници веќе ќе можете да ја најдете првата „Македонска илустрирана енциклопедија за деца“, во издание на ЕДУКА МАК од Скопје....

ВОДИТЕЛКАТА ВЕЛИНОВА: Почнаа да ми бараат фотографии од втората свадба (ИНТЕРВЈУ)

Одлична вест за сите оние кои се подготвуваат за свадбена свеченост, веќе неколку години имаат можност на едно место без да губат време да...

НАЈНОВО