Saturday, May 26, 2018
ripost.news

таг: Америка

Десет модерни имиња за девојчиња со моќно значење

Ако сакате на своето дете да му дадете оригинално име можеби токму оваа листа, која сепак повеќе се однесува за Америка, ќе ви биде...

ОВА ГО ИМА САМО ВО АМЕРИКА: Родители го тужат синот оти...

Родителите на 30-годишниот Американец Мајкл Ротондо го тужеле нивниот син оти не сакал да се пресели од куќата и да живее сам. Судските документи покажуваат...

Јапонските автомобилски компании: Надеж дека американскиот пазар ќе остане отворен

Јапонската асоцијација на производители на автомобили изрази надеж дека северноамериканските држави ќе се држат до политиката на ниски давачки и слободен пазар во трговијата...

ХРАДИНАЈ: Косовската надворешна политика ја води Америка

Косовскиот прмеиер Рамиш Харадинај изјави дека „Косово нема надворешна политика и дека припаѓа на клубот што го води Америка“. – Ние сме дел од Европа...

Американскиот Сенат го изгласа федералниот буџет

Сенатот во САД го изгласа сојузниот буџет од 1.300 милијарди долари со што се избегна ново блокирање на работата на администрацијата. Сенаторите со 65 гласови...

СЛИКАЊЕ НА ВОДА: Скопјанка создава креации со традиционалната турска техника, ебру-уметност

По препознатливите чанти од лонгплејки (плочи) и чантите од списанија кои може да ги носите и на дожд, креативката Светлана Петровиќ од Скопје повторно...

КОЈА Е ХАСПЕЛ: Новата шефица на ЦИА крие мрачно минато?

Ако Сенатот на САД го потврди изборот на Џина  Хаспел, таа ќе биде првата жена, која ќе раководи со американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА).   Torture is...

Ферги ја уништи американската химна

Чудната џез верзија на химната на Америка која ја изведе Ферги на вчерашниот Ол стар натпревар е топ тема низ медиумите.  Ретко на некого да...

Младата сноубордистка Клои убедливо најдобра во халфпајп (ВИДЕО)

Американска сноубордистка Ким Клои на убедлив начин го освои златниот медал во дисциплината халфпајп со резултат 98.25 во финалето. - Знаев дека нема да бидам...

ТРАМП ПРИСТИГНА ВО ДАВОС: Ќе им кажам на сите колку Америка...

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска допатува во Давос, каде се одржува Светскиот економски форум. Светската бизнис и политичка елита се прашува дали сè уште непредвидливиот...

НАЈНОВО