Wednesday, January 23, 2019
ripost.news

таг: Америка

Младата сноубордистка Клои убедливо најдобра во халфпајп (ВИДЕО)

Американска сноубордистка Ким Клои на убедлив начин го освои златниот медал во дисциплината халфпајп со резултат 98.25 во финалето. - Знаев дека нема да бидам...

ТРАМП ПРИСТИГНА ВО ДАВОС: Ќе им кажам на сите колку Америка...

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска допатува во Давос, каде се одржува Светскиот економски форум. Светската бизнис и политичка елита се прашува дали сè уште непредвидливиот...

НЕВЕРОЈАТНИ ФОТОГРАФИИ: Замрзнаа водопадите на Нијагара (ВИДЕО)

Поради студениот бран што ја зафати Северна Америка, познатите водопади на Нијагара се целосно замрзнати.   View from the Oaks hotel. #NiagaraFalls pic.twitter.com/Eq17b46nir — Miastar ? (@newfskimo_girl)...

СÈ ЗА ЉУБОВ: Посвоена Mакедонка од САД го најде својот вистински...

Американката Нина Круз е родена во Македонија, но на осуммесечна возраст била посвоена од македонско-американска двојка. По неколку децении, младата Македонка тргнала во потрага по...

Кој пие алкохол на улица во Америка, ќе заврши вака (ВИДЕО)

Едно момче опуштено си пиело алкохол сред бел ден во Америка. Тетеравејќи се така по улиците бил забалежан од локалниот полицаец кој добро го...

НАЈНОВО