Sunday, March 24, 2019
ripost.news

таг: Анталија

Нов земјотрес близу Анталија

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на местото Кумлуџа во реонот на турскиот медитерански град Анталија. Турската...

ЈАНЕВСКИ: Нашата цел е и оваа година да освоиме трофеј

Актуелниот македонски шампион „Вардар“ денес во Скопје ги започна подготовките за пролетниот дел од сезоната за кои тренерот Чедомир Јаневски очекува да поминат со...

Успешен почеток за Јотовски на фјучрсот во Анталија

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски претпладнево го победи Фарудуни Бахудур од Таџикистан во првото колона фјучрсот во Анталија. Јотовски победи со 2-0, по сетови 6:1...

НАЈНОВО