Wednesday, January 23, 2019
ripost.news

таг: Антонио Конте

Конте го одби „Реал Мадрид“

Реал Мадрид доживеа уште еден неуспех во потрагата по нов тренер. Според шпанските и италијанските медиуми, менаџерот на Челзи, Антонио Конте цврсто им кажал...

КОНТЕ: Јас сум сериски победник

Менаџерот на „Челзи“, Антонио Конте по освојувањето на ФА Купот јасно стави до знаење дека сака да остане во клубот. Во финалниот натпревар синоќа...

Мурињо и Конте се смирија

Конфликт меѓу Жозе Мурињо и Антонио Конте веќе нема и двајцата се смириле по последниот дуел помеѓу „Манчестер Јунајтед“ и „Челзи“. Тоа е она...

„Јувентус“ не сака да го врати Конте

Управата на италијанскиот шампион „Јувентус“ не размислува да го врати на тренерското кормило поранешниот тренер на тимот Антонио Конте во случај Масимилијано Алегри да...

ПСЖ започна преговори со Конте

Раководството на ПСЖ започна преговори со менаџерот на Челзи, Антонио Конте, тврди „Гардијан“. „Принцовите“ почнале да преговараат со Италијанецот, со цел да го убедат оти...

КОНТЕ: Имам амбиција, но Абрамович не дава пари за да ја...

Менаџерот на „Челзи“, Антонио Конте, го обвини раководството на клубот, како и сопственикот Роман Абрамович, за неуспешната сезона.  Италијанецот одговори на нападите дека веќе ги...

Конте и непроспиени ноќи поради „БАРСЕЛОНА“

Менаџерот на „Челзи“, Антонио Конте имал непроспиени ноќи за време на подготовките за дуелот против „Барселона“ во осминафиналето во Лигата на шампионите. На крајот на...

КОНТЕ: Добрата игра победува во борбата против шпекулациите

Менаџерот на „Челзи“, Антонио Конте, беше исклучително задоволен по победата (3:0) над Вест Бромвич Албион синоќа во 27. круг на Премиер Лигата. „Челзи“ беше...

На играчите на „Челзи“ им е забрането да се смеат?!

Фудбалерите на „Челзи“ добија известување за несекојдневна забрана. Менаџерот Антонио Конте донел забрана за смеење за време на тренинзите. Англиските медиуми пренесуваат дека овој потег...

Конте во следните 24 часа ќе добие отказ?!

Италијанскиот стручњак Антонио Конте успеа да стигне до трофејот во Премиер лигата во својата прва сезона на клупата на „Челзи“, но сега е на...

НАЈНОВО