Thursday, September 19, 2019
ripost.news

таг: атентат

Што се случувало пред атентатот на Ѓинѓиќ?

Зоран Ѓинѓиќ пред самиот крај им велел дека доколку Србија „падне“, ќе требаат децении за да се крене,вели Милан Веруовиќ поранешен телохранител Зоран Ѓинѓиќ. Додава...

Мицкоски: Заев и Џафери извршија атентат врз Македонија

На прашањето дали денeска се случи пуч во Македонија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето на Алфа телевизија во Отворено студио, рече дека...

НАЈНОВО