Saturday, July 4, 2020
ripost.news

таг: Бангкок

Кој е најпосетуваниот град во светот?

Тајландскиот главен град Бангкок е на првото место на најпосетувани градови во светот, покажува годишното истражување на „Мастеркард“. Бангкок е најпосетуван град во светот четврта...

НАЈНОВО