Friday, March 22, 2019
ripost.news

таг: библиотека

Дрво старо 100 години стана библиотека (ФОТО)

Благодарение на непрофитната „Little Free Library“(Мала бесплатна библиотека), семејство во Ајдахо успeа да направи библиотека во својот двор, издлабена во 100-годишниот труп на дрво...

БИБЛИОТЕКАТА КАКО МОДНА ПИСТА: Роберт Ивановски го отвора 17. Моден викенд...

На огромно задоволство на публиката на модната сцена се враќа престижниот дизјанер Роберт Ивановски кој со својата најнова колекција ќе го отвори 17. Моден...

КРИЕ ПРЕКУ 3.000 СПИСИ: Повторно отворена древната библиотека на манастирот Света...

Египетските власти повторно ја отворија древната библиотека во манастирот Света Катарина, што се наоѓа во јужниот дел на Синај. Библиотеката во манастирот е на листата...

Содржи 1,2 милиони книги: Најубавата библиотека се наоѓа во Кина (ФОТО/ВИДЕО)

Најубавата библиотека на светот се наоѓа во Кина, ова е рајот на љубителите на пишаниот збор. Сместена е во културниот округ Бинхај во Тијанџин....

НАЈНОВО