Monday, March 25, 2019
ripost.news

таг: бикини

Сестрите Кортни и Кендал позираа во бикини на снег (ФОТО/ВИДЕО)

Манекенката Кендал Џенер имаше навистина интересни празници. Кендал е една од најплатените манекенки на светот, која празниците ги помина заедно со семејството, но тоа...

НАЈНОВ ТРЕНД: Бикини за родилки (ВИДЕО)

https://www.facebook.com/BodiLyfe/videos/1830615263651452/?t=2437

КАКО ИЗВАЈАНА: Скопјанката Симoна најдобра во категоријата бикини-фитнес (ВИДЕО)

Симона Стојановска од клубот  „Кан џим“-Скопје победи во категоријата бикини- фитнес на годинашниот квалфикационен натпревар во бодибилдинг и фитнес „Куп на Македонија“.   National qualifications in Bodybuilding 🇲🇰 Bodybuilding...

МЕРАК ЗА ФАНОВИТЕ: Ирина Шајк објави фотографија која ги крена сите...

Популарната манекенка и една од најубавите жени на планетата, Ирина Шајк, на „Инстаграм“ објави фотографија со која ги разбранува социјалните мрежи. Експресно сите портали ја...

МОМЦИ ИСПЛАКНЕТЕ ОЧИ: Заводливата Емили Ратјаковски позира во костими за капење

Моделот Емили Ратајковски повторно позира за „Inamorata“, овојпат претставувајќи ја колекцијата за пролет/лето 2018. NEW @inamorataswim is LIVE and available for preorder! LINK IN BIO...

ПУКА ОД СЕКСАПИЛ: Како ѝ стојат овие бикини на Карлеуша? (ФОТО)

Најатрактивната српска пејачка Јелена Карлеуша на „Инстагарм“ се пофали со нова фотографија. Додека ние овде сè  уште се бориме со зимските денови, таа ужива на...

НАЈНОВО