Friday, February 22, 2019
ripost.news

таг: венчаница

ТРИ И ПОЛ МЕТРИ ДОЛГ ОПАШ: Пејачката Симона Поповска блесна во...

Поп пејачката Симона Поповска минатиот викенд правеше свадба. Најестравагандниот дизјанер од македонската модна сцена Златко Јовановски ѝ ја направи преубавата венчаница. Тие досега соработувале неколку...

САМА ЌЕ СИ ЈА ПЛАТИ ВЕНЧАНИЦАТА: Кралското семејство не ја поштеди...

Кралските свадбени подготовки и трачеви околу Меган Маркл и принцот Хари се главна тема во светските медиуми месеци наназад, а британските медиуми наводно дознале...

НАЈНОВО